Ailecek Keyifle İzleyebileceğiniz 10 Çocuk-Macera Filmi

Hadi ailecek film izleyelim dediğimizde izlenebilecek filmler çok nadir bulunuyor. Çocuklara uygun olanlar büyüklere, büyüklere uygun olanlar çocuklara uygun olmayabiliyor. Burada her yaştan insanın zevkle izleyebileceği filmleri sizler için derledik.


0
1 Paylaşım

Ailecek Keyifle İzleyebileceğiniz 10 Çocuk-Macera Filmi

Hadi ailecek film izleyelim dediğimizde izlenebilecek filmler çok nadir bulunuyor. Çocuklara uygun olanlar büyüklere, büyüklere uygun olanlar çocuklara uygun olmayabiliyor. Burada her yaştan insanın zevkle izleyebileceği filmleri sizler için derledik.


1- Bridge To Terabithia (7,1)

Katherine Paterson’un aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Jess isimli başrol kahramanımız okuldaki koşu yarışlarının en önemli ismidir. Üç kız kardeşinin olduğu ailesinde ve okulunda içine kapanık biraz da ezilen aynı zamanda resme de çok meraklı ve yetenekli olan Jess, Leslie isimli komşuları da onunla aynı okula gelince hayatı değişmeye başlar. Leslie ilk koşu yarışmasında Jess’i geçince ilgiyi üzerine toplar. Ailesinin tek çocuğudur ve artık Jess’in en samimi oyun ve hayal arkadaşı olmuştur. Terabithia ismini verdikleri dünyalarında birçok maceralar yaşayan bu ikili çok samimi bir hikâye ile karşımıza çıkıyor. Sadece macera yönüne değil çocuk da olsalar onların gözünden dünyaya da bakabileceğiniz keyifli bir film.


2- We Bought A Zoo (7,1)

Başrollerde Matt Damon ve Scarlett Johansson’ın olduğu çok tatlı bir aile dram filmidir. Güney Kaliforniyalı bir baba eşinin vefatı üzerine çocukları ile beraber yeni bir eve taşınacaktır. Maceracı bir ruha sahip olan, düşündüğünü anında yapmaya çalışan tez canlı Benjamin Mee ev ararken farkında olmadan bir hayvanat bahçesi satın alır ve “neden olmasın” diyerek daha önce hiç denemediği bir maceraya atılır. İngiltere’nin güneyinde hala yaşayan “Dartmoor Zoo” isimli yerin gerçek Benjamin Mee tarafından hayata tutunduruluşunun filmidir. Ailenizle keyifli bir film izlemek istiyorsanız bu film neden olmasın?


3- Narnia Günlükleri (6,9)

Üç seriden oluşan filmin senaristi tam bir Türk mitolojisi hayranıdır. Öyle ki başroldeki aslanın ismi filmin aslında da “Aslan”dır. Dört kardeşin ebeveynlerinin vefatından sonra gizemli bir dolabın içinden karıştıkları dünya olan Narnia, kurtulmak için aslında yıllarca efsanelerde anlatılan o dört kardeşi beklemekteydi. Konusu ve içeriği tamamen mitolojilerden, efsanelerden beslenen bu fantastik seri bu türün sevdalılarına muhteşem bir yolculuk yaşatıyor. Harry Potter serisini taklit etmekle suçlansa da kendi içinde gayet özel ve güzel bir seridir. Tüm önyargılarınız bir kenara bırakıp keyifle izleyebilirsiniz.


4- Jumanji (6,6)

Aynı isimde 1995 yılında ve 2017 yıllarında çekilen iki film vardır, sonraki öncekinin uyarlamasıdır. Sonrasında 2019 yılında seriye bir film daha eklenmiştir. Filmin son iki versiyonun başrollerinde ise Downey Jhonsson, Karen Gillan, Nick Jonas gibi tanıdık isimler var. Jumanji isimli bir harita-macera oyununun içinde geçen levelleri atlamakla uğraşan çocukları anlatır. Bir deneyin içinde değiller ama oyunun içindeler. Oyunda gerçekten ölürlerse oyun dışına çıkamayabilirler. Bu zorlu levelleri seçtikleri oyuncuların özellikleriyle geçmek zorundalar ve bazıları kendilerinden çok farklı karakterdeler. Bakalım nasıl finale varacaklar?


5- Spiderwick Günceleri (6,5)

Üç kardeşin anneleriyle beraber taşındıkları kırsaldaki bir evde tesadüfen buldukları gizli bir asansör ve içindeki yoldan gelen bir günlük onları hiç ummadıkları bir maceranın içine sürükler. Hiç istemedikleri halde buraya gelen ve anneleri ile araları biraz bozuk olan bu üç kardeş günlüğün kapağını açtıkları anda kendilerini sıra dışı bir dünyanın içinde bulur. Fantastik çocuk edebiyatının önemli eserlerinden olan aynı isimli romanın film uyarlamasıdır. Başrolde ise Çikolata Fabrikası filminden tanıdığımız Freddie Highmore vardır.


6- Karate Kid (6,2)

Annesinin işleri dolayısıyla Çin’e taşınmak zorunda kalan on iki yaşındaki Dre okuldaki Mie isimli arkadaşından hoşlanmaya başlar ve okulun karate ustası çocuk buna musallat olur. Kültürel farklılıklardan ötürü okuldaki arkadaşlarına kendini ispatlamaya çalışan Dre karate öğrenmek ister. Bir gün şans eseri Bay Han ile tanışır. Karate öğrenmeyi güç için isteyen Dre’nin aksine Bay Han bu sporun amacının kişiyi olgunlaştırmak olduğunu söyler. Başrolde Jackie Chan ve Will Smith’in oğlu Jaden Smith’in oynadığı film seyirciyi keyifli bir Uzak Doğu gezisine çıkartıyor.


7- Zathura: Bir Uzay Macerası (6,2)

Babalarının işe gitmesi üzerine ablalarına emanet edilen iki küçük kardeş birbirleri ile kavga ederken kendilerini evin bodrum katında bulurlar. Tozlu sandıklar arasında eski bir masa oyunu bulurlar; Zathura. Zaten canları çok sıkılan iki kardeş salona çıkıp oyunu oynamaya başlarlar. Daha ilk hamlede oyunun normal olmadığını anlarlar fakat iş işten geçmiştir. Dışarıdan gelen sesler üzerine kapıya çıktıklarında kendileri milyonlarca göktaşı arasında bulurlar. Her şeyin normale dönmesi için gereken tek şey oyunu bitirmeleridir.


8- Mürekkep Yürek (6,1)

Sıkı kitap kurtları olan Mortimer ve on iki yaşındaki kızı Meggie bir gün öyle kitabı okurlar ki tüm hayatları değişir. Onların kitap okuma alışkanlıkları farklı bir boyut kazanmıştır ve ne zaman kitabın bir kısmını sesli okusalar o kısım gerçek olur. Babasının kızıyla bu yolculuğa çıkmasının sebebi eşinin de yıllar önce bu şekilde kitap okuyarak dünyaların birinde hapsolmasıdır. Onu kurtarmaya çalışırken kızı da kaçırılır. Mortimer artık ikisini de kurtarmak için maceradan maceraya atlar.


9- Nim’s İsland (6,0)

Egzotik bir adada maceracı babasıyla yaşayan özgür ruhlu Nim ve adasının macerasını anlatıyor bu film. Belirli sürelerle gelen erzak teknesinde Nim’i heyecanlandıran en önemli şey ise Alex Rover’ın maceralarını anlatan roman serisi. Adadaki tek arkadaşları ise egzotik hayvanlardan fok, pelikan, tosbağa, kertenkele gibi dostlarıdır. Babası ve ikisinden başka kimsenin yerini bilmediği bu adada bir gün babası denizde kaybolur ve Nim’in aklında yardım isteyebileceği tek kişi Alex Rover’dır. Fakat yazar kitaptaki karakterin tam tersi evinden asla çıkmayan biridir. Bu süre içinde insanlar da adayı keşfederler ve Nim adayı korumak zorundadır. Alex Rover ona ulaşabilecek midir? Pardon Alexendra Rover 🙂


10- Alvin ve Sincaplar (5,2)

Müzik söyleme yeteneğiyle gurur duyan üç küçük çizgili sincap bir gün kendilerini Dave’in evinde bulurlar. Dave bir müzik şirketinde gitaristtir fakat en sonunda işten çıkar. Tam müziği bırakacağı gün şarkı söyleyen sincaplarla tanışır. Onları eve alıp almamakta kararsızlık yaşayan Dave onların babaları olacağından habersizdir. Üç filmlik bir seri olan Alvin ve Sincaplar’ın maceralarını yazmaya kalksak sayfalar sürer. Hatta son filmde kız arkadaşları bile olur ve ne tevafuktur ki onlar da şarkı söyleyebilen çizgili sincaplardır. Filmin en meşhur repliği ise Dave’in “Aaaaallviiiiiiiinnn!” diye çığlık attığı yerler olduğunu söylemeliyiz. O yüzden en iyisi bu keyifli yolculuğu sevdiklerinizle beraber güle güle izleyin 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
1
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın