Dizi Tavsiyesi: The Mandalorian İzlemek İçin 5 Sebep

Star Wars isteyen hayranlar için çok özel bir dizi olan The Mandalorian dizisini izlemeniz için birçok sebep bulunuyor. Birçok kişinin seveceği bu film özellikle Star Wars serisini hiç izlememiş kişilere de hitap edebilen bir dizidir.


0
1 Paylaşım

Star Wars isteyen hayranlar için çok özel bir dizi olan The Mandalorian dizisini izlemeniz için birçok sebep bulunuyor. Birçok kişinin seveceği bu film özellikle Star Wars serisini hiç izlememiş kişilere de hitap edebilen bir dizidir. Eğer sizde hikayesini hiç bilmediğiniz bir diziyi izlemekten çekiniyorsanız bunu The Mandalorian dizisinde yaşamanıza gerek yoktur. Gelişmiş görüntüleriyle izleyicilerini büyüleyen bir dizidir. 2019 yılından beridir birçok kişi bu dizinin çok iyi olduğunu söylemektedir.


Star Wars Hazzı Yaşamalısınız

Özellikle Star Wars serisini seksenli yıllarda izleyen bireyler veya 4,5 gibi serileri izlemeyi seven bireyler için aynı hazzı yaşamanız bu diziyle beraber mümkün hale gelecektir. Birçok kişi bu aradığı heyecanı tekrar bulmak için The Mandalorian dizisini sıkı bir şekilde takip etti. Bunda başarılı olup olmadığı izleyici nezdinden değerlendirilebilir. The Mandalorian dizisi Cumhuriyet’ten çok uzakta geçen bir dizidir. Özellikle tempo bakımından ne yavaş nede hızlı olması nedeniyle kendi asaletini ortaya koyuyor. Aynı zamanda “Retro” Atmosferiyle Star Wars evreninde olduğunu herkese göstermektedir.


Uzay Temalı Western

The Mandalorian dizisinde karakterleri ve müzikleriyle adından sıkça söz ettiren bir dizidir. Dizinin içerisinde gizemli bir yalnız kovboy kötü adamlarla savaşarak ödül avcılığı yapmaktadır. Bu noktada dizinin yapımcısı ve hayranı olan Jon Favreau birçok yerden esinlendiğini söylemektedir. Clint Eastwood’lu Western flmlerinden ilham aldığını söylemektedir. Bu diziyle birlikte Star Wars’un kökenlerine inme girişimi olduğunu söylemek mümkündür.


The Mandalorian Dizisinde Kimler Var?

The Mandalorian dizisinde Pedro Pascal yer almaktadır. Özellikle Game Of Thrones dizisinde ölümü milyonları yasa boğan Oberyn karakterini canlandırmıştı. Pedro Pascal dizide vücut dilini çok iyi kullanmaktadır. Aynı zamanda dizi içerisinde birçok renkli isimde mevcuttur. Bunların arasında Carl Weathers, Werner Herzog gibi isimler yer almaktadır. Ayrıca dövüşlerin kraliçesi olan Gina Carano ve Nick Colte yer almaktadır.


The Mandalorian Müziğinin Bağımlılık Yapması

The Mandalorian dizisinde çalan müzik adeta bağımlılık yapıyor. Sırf bu durumdan ötürü dahi diziyi izlemeye başlanabilir. Her dizi kendi müzikleriyle özdeşleşir. Örnek olarak Game Of Thrones dendiği zaman direk akıllara müziği geliyor. İsveçli müzisyen Ludwig Göransson tarafından yapılan jenerik müziği oldukça iyi. Bu müzik bir Star Wars’ı alıştırmıyor ancak bir Western’ çağrıştırıyor. Sırf müziği için çeşitli yerlerden tekrar tekrar dinleyen birçok kişi bulunmaktadır.


Bebek Yoda

The Mandalorian veya diğer serileri izlemeyen herhangi birisi dahi Yoda’yı bilir. Özellikle diziyi izlemek için en güçlü sebeplerden birisi budur. Bebek Yoda’yı fotoğraflarından dahi tanıyabilirsiniz. Aşırı sevimli olan bu yaratık için birçok kişi bir yaş uydurmaktadır. Bazı kişiler 50 yaşında dahi diyebiliyor. Ancak yaş olarak olmasa da genç olduğu kesin. Özellikle bu serinin odak noktası olan Yoda, yalnızca bir bakışıyla izleyicileri kendisine aşık ediyor. Ödül avcılarının peşinde olmasından dolayı serinin odağında yer alıyordu.

The Mandalorian dizisini bunun gibi sebepler nedeniyle mutlaka izlemeniz gerekir. Bunların yanı sıra elbette sizin kendinize göre sebepleriniz olabilir. The Mandalorian, Star Wars içerisinde birçok kişi tarafından serinin doğasına aykırı olduğu söylemleriyle karşı karşıya kaldı. Ancak bu dizinin birçok noktada keyif vermesiyle bir o kadardan fazla beğenileri aldığı kesin. Keyif veren atmosferi ve karakterleriyle birlikte dizi adeta sizi içine çekiyor. The Mandalorian dizisine sırf Yoda için dahi başlayan birçok kişi bulunur. Sizde hemen bu diziye başlayarak tüm merakları hemen giderebilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
2
eğlenceli
vay be vay be
2
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
2
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın