Dünya Sinemasında En Çok Gişe Hasılatı Yapan 10 Film

Kült filmlerin yanı sıra, en çok hasılat getiren filmler listemizde çoğunlukla bilim kurgu filmleri yer almakta. Umuyoruz ki, sinema kültürünün daha renkli ve kaliteli günlerini hep birlikte görebiliriz. Daha fazla lafı uzatmadan dünyada ses getirmiş ve en çok hasılat elde etmiş ilk 10 filmi birlikte inceleyelim.


0

Dünya sineması her geçen yıl yeniliklerle tanışıyor ve teknolojinin gelişmesiyle görsel ihtiyaçların karşılanması kolaylaşıyor. Bu değişikler herkes için olumlu şekilde karşılanmasa da, yeni nesil sinema izleyicileri için keyifli bir hal aldığını söylemek yanlış olmaz. Günümüzde film zevki çok farklı boyutlar kazanmış halde, bu gerçeği de dünyada en çok hasılat yapan filmleri görerek anlayabiliyoruz. Kült filmlerin yanı sıra, en çok gişe hasılatı yapan filmler listemizde çoğunlukla bilim kurgu filmleri yer almakta. Umuyoruz ki, sinema kültürünün daha renkli ve kaliteli günlerini hep birlikte görebiliriz. Daha fazla lafı uzatmadan dünyada ses getirmiş ve en çok gişe hasılatı elde etmiş ilk 10 filmi birlikte inceleyelim.


1-) Avengers: End Game

2019 senesinde izleyicileri ile buluşan Avengers serisinin en son filmi, en çok gişe hasılatı alan filmler listesinde ilk sıraya yerleşmiş durumda. Avengers: Endgame filmi 2.797 milyar dolar hasılat yapmayı başarabilerek, tüm zamanlardaki en iyi gişe rekorunu kırmayı başarabilmiştir. Çok büyük bir hasılata ulaşabilen Avengers filmi serinin en son filminde ise izleyicilerini mutlu edebilmeyi başarmıştır.


2-) Avatar

2.789 milyar dolarlık bir hasılat kaldırabilen Avatar filmi şekilleri mavi renkli olan canlıların film içerisinde bir tür animasyon karakterli olan özelliği sayesinde izleyicilerini cezbedebilmeyi başarmıştır. En iyi ve en çok gişe hasılatı yapabilmeyi başaran ve ikinci sıradaki yerini kaybetmeyen Avatar filmi halen günümüzde aktif bir şekilde izlenebilmeyi başarmaktadır.


3-) Titanic

Unutulmayan aşkların yer verildiği Titanic filmi listemizin üçüncü sırasındaki yerini korumaktadır. 1997 senesinde vizyona giren Titanic filmi o günden bugüne dek 2.187 milyar dolar hasılat yapabilmiştir. Halen günümüzde aktif bir biçimde izleyicileri ile buluşmayı başaran Titanic filmi unutulmaz aşk dolu sahneleri ile izleyicilerinin beğenisi kazanabilmeyi başarmıştır.


4-) Star Wars: Güç Uyanıyor

2015 senesinde vizyona giren ve yaklaşık olarak 2.068 milyar dolarlık gişe hasılatı yapmayı başarabilen Star Wars filmi listemizin dördüncü sırasını alabilmiştir. Halen günümüzde aktif bir biçimde izlenen Star Wars filmi kendisini ispatlayabilmiştir.


5-) Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

2018 senesinde çekilen Avengers film serisinin yapmış olduğu Avengers: Infinity War filmi ile yaklaşık olarak 2.048 milyar dolarlık gişe hasılatı yaparak listemizin beşinci sırasını alabilmeyi başarmıştır.


6-) Jurassic World

2015 senesinde vizyona girmeyi başarabilen ve Jurassic Park filminin devamı niteliğinde olan Jurassic World filmi izlenen tarafından büyük bir beğeni ile karşılanarak 1.671 milyar dolarlık gişe hasılatı kazanabilmeyi başarmıştır. Halen günümüzde aktif bir şekilde izlenen Jurassic filmi en çok gişe hasılatı yapan filmler listemizin 6. Sırasındaki yerini kaybetmemiştir.


7-) Avengers

2012 senesinde izleyicilerinin karşısına çıkan ve gişe hasılatı olarak da 1.518 milyar dolar kazanabilmeyi başaran The Avengers filmi listemizin 7. Sırasında yer almaktadır.  The Avengers filmi birçok konuyu içerisinde barındırmayı başaran ve izleyicilerinin beğenisini kazanabilen bir filmdir.


8- ) Hızlı ve Öfkeli 7

2015 senesinde vizyona giren ve diğer filmler ile kıyaslanması çok iyi konumda olan ve bu kıyas yarışını da kazanabilmeyi başaran Furious 7 1.516 milyar dolar hasılat ile filmi listemizin 8. Sırasındaki konumunu barındırmaktadır. Her kesimden ve her yaştan izleyiciye hitap etmeyi başarabilen Furios 7 filmi günümüzde halen aktif bir şekilde izlenmektedir.


9-) Yenilmezler: Ultron Çağı

Marvel şirketinin yapımını üstlendiği Avengers filmi listemizin 9. Sırasında yer almaktadır. 2015 senesinde izleyicileri ile buluşan Avengers filmi dikkatleri üzerine çekebilmeyi başarmıştır. Yaklaşık olarak 1.405 milyar dolar hasılata ulaşabilen Avengers filmi günümüzde halen aktif bir biçimde sevilerek, izlenmektedir.


10-) Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – İkinci Bölüm

Harry Potter serisinin 2011 senesinde ki son filmi olan ve birçok beğeniyi üzerine taşıyabilmeyi başaran bu film yaklaşık olarak 1.341 milyar dolarlık hasılat kaldırarak, en fazla gişe hasılatı yapan filmler arasında listemizin 10. Sırasındaki yerini almıştır.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
1
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
1
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın