Elizabeth Olsen Kimdir? Elizabeth Olsen Filmleri

Geçtiğimiz hafta final yapan Wandavision dizisiyle son dönemde, Scarlett Witch veya Wanda Maximoff karakterleri ile ismini çokça duyduğumuz, oyunculuk yeteneği ve güzelliği ile oldukça takdir toplayan Elizabeth Olsen kimdir?


0

Geçtiğimiz hafta final yapan Wandavision dizisiyle son dönemde, Scarlett Witch veya Wanda Maximoff karakterleri ile ismini çokça duyduğumuz, oyunculuk yeteneği ve güzelliği ile oldukça takdir toplayan Elizabeth Olsen kimdir?


Hayatı ve Kariyeri

16 Şubat 1989 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. 2007 yılında tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Yine oyuncu olan ikiz kardeşler Mary-Kate ve Ashley Olsen’in kardeşleridir. Paranoya filmi ile dikkatleri üzerinde toplamıştır. Kısa sürede birçok yapımda yer alan Olsen MCU’ya Wanda karakteri ile girdikten sonra en çok bu karakterle ismini tüm dünyaya duyurmuştur.

Campbell Hall School’daki eğitim aldıktan sonra New York’taki Tisch School of the Arts’ta ve 1 dönemliğine Moskova’daki Moskova Sanat Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimini aldı. Ablaları oyunculuğu liseden sonra bırakmış olsalar da Elizabeth Olsen farklı projelere yönelerek oyunculuk kariyerine devam etti. 2011 yapımı Martha Marcy May Marlene filmindeki başrolüyle büyük beğeni topladı. 2013’te aynı adlı Güney Kore filminin uyarlaması Oldboy‘da Marie Sebastian karakterini canlandırdı. Kaptan Amerika: Kış Askeri filmindeki Scarlet Witch rolüyle MCU’ya katıldı. Rol aldığı son yapım ise geçtiğimiz hafta Disney+’ta finali yayınlanan Wandavision dizisidir.


En İyi Elizabeth Olsen Filmleri

Paranoya (6,9 imdb)

Asıl ismi Martha Marcy May Marlene olan film Elizabeth Olsen’ın sinema evreninde ismini duyurduğu ilk yapımıdır. Dağlarda bulunan bir tarikattan ayrılan Martha isimli kadının gördüğü paranoyaları ve sanrıları konu alan gizem/dram türünde bir filmdir.


Liberal arts (6,7 imdb)

30’lu yaşlarına gelen iki genç, üniversite yılarındaki âşık oldukları birbirleri ile karşılaşmaları sonucu arlarında kuvvetli bir bağ oluşur. Filmin yönetmeni HIMYM dizisi ile çokça beğeni toplayan Josh Radnor’dur.


Avengers 2-3-4

İlk kez Kış Askeri filminin “after credit” sahnesinde karşımıza çıksa da geniş olarak Ultron Çağı filminde Wanda Maximoff olarak rol almıştır. Bu filmde ikizi Pietro Maximoff ile başta Avengers’a düşmanlarken sonradan onlara katılırlar. Ardından Ciwil War, İnfinty War ve Endgame filmlerinde de yine aynı isimle Scarlett Witch karakterini canlandırmıştır. İsmini en geniş kitlelere duyurduğu filmlerdir.


Wind river (7,7)

Hawkeye rolü ile tanınan Jeremmy Renner’ın orman koruyucusu olduğu filmde her şey bir ceset bulunmasıyla başlar. FBI’ın gönderdiği çaylak ajan Jane Banner (Elizabeth Olsen) orman koruyucusu ile beraber bölgenin kaderini değiştireceklerdir. Filmde konu olarak doğayla insanın savaş halinde oluşu ele alınmıştır.


Kodachrome (6,8)

Matt Ryder dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından olan babası Benjamin ile uzun yıllar aradan sonra görüşmüştür. Ölmeden önce “kodachrome” film basabilen son film laboratuarı kapanmadan önce oraya gitmek istemektedir. Kendisi, babası ve babasının hemşiresi Zoey ile ülkeyi baştan sona dolaşacakları bir yolculuk vardır önlerinde.


Wandavision (8,3)

Disney+’ta yayınlanan ilk MCU dizisidir. Yine Wanda karakteri ile ekranda olan Olsen Paul Bettany ile başroldedir. Vision’ı İnfinty War’da kendi öldürmek mecburiyetinde kalan Wanda beş yıllık kayboluşundan sonra bir de Thanos’la savaşıp geri geldiğinde cenazesini yapacağı bir bedenini bile bulamayınca travmalarına travma eklenmiştir. Bu dizide yaşananlar MCU’nun devamındaki tüm olayları etkileyecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
2
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın