En İyi Sitcom(Durum Komedisi) Dizileri

Sitcom türü diziler, görsel açıdan yüksek kalite barındırmasa da içerisinde yüksek komedi ve eğlence olduğu için sıkça tercih edilir. Sitcom dizileri efsanevi dizilerin yapıtaşlarından birisidir.


0

Günümüz dizi sektöründe bir sürü dizi var fakat kaliteli dizi çok az. Ancak bazı dizi kategorileri var ki komik ve sıkmadan izletebilmesi emek ister. İşte bu tür Sitcomdur. Sitcom türü diziler, görsel açıdan yüksek kalite barındırmasa da içerisinde yüksek komedi ve eğlence olduğu için sıkça tercih edilir. Sitcom dizileri efsanevi dizilerin yapıtaşlarından birisidir.


Golden Girls

Emekli olduktan sonra rahatlığa kavuşmak için Miami’e taşınan ve aynı evde yaşamlarını sürdüren dört tane yaşlı kadının eğlenceli ve son derece komik maceralarını anlatan Altın Kızlar, yaşama sıkı sıkıya bağlı ve ömrünün son zamanlarını eğlenceli geçirmek isteyen insanları konu ediniyor. Başlarına komik ve ilginç türden olaylar gelen bu 4 kadının tepkileri, birbirleriyle tuhaf çekişmeleri ile çok sevilen bir Sitcom dizisidir. 1985-1992 arasında çok ciddi hayran kitlelerine ulaştı. 180 bölüm yayınlanan dizi, 4 Altın Küre ödülünü elde etmeyi başardı.


Peep Show

Sevgilisi tarafından evden kovulan ve ardından dostunun evine taşınan Jeremy, ev arkadaşı ve dostu Mark ile çok farklı hayata bakış açılarına rağmen bu ikili birlikte yaşamaya devam eder ve ortaya eğlenceli olaylar ortaya çıkar. Tam 8 sezonluk efsanevi bir Sitcom dizi birçok kişi tarafından çok seviliyor.


Family Guy

En iyi Sitcom dizilerinden biri olan Family Guy, 1999 yılında Amerikan FOX kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Rhode Island isimli eyaletin Quahog adlı şehrinde yaşamlarını sürdüren Griffin ailesinin ve köpeklerinin başından geçen komik ve ilginç olayları izleyicilere aktarır.


How I Meet Your Mother

Sitcom denilince akla ilk gelen dizilerden biri olan How I Meet Your Mother, 2005 yılında başlayıp 2014 yılında biterek tam 9 sezonluk bir hikâyeye sahiptir. Dizinin konusu, Ted isimli bir karakterin 2030 yılına gidip çocuklarına, anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıdır. Ancak dizi genel anlamda Ted ve arkadaşlarının komik, eğlenceli ve ilginç hikayelerini ele alır.


Brooklyn Nine-Nine

FOX kanalında başlayıp ardından NBC kanalına geçen Brooklyn 99, 2013 yılında başlamıştır ve halen daha devam etmektedir. Dizi Brooklyn’de bulunan 99. Bölge karakolunun başına yeni gelen bir polis şefinin atanmasıyla başlamaktadır. Ana karakter olan Jake Peralta çok başarılı, aynı zamanda çocuk ruhlu bir karaktere sahiptir. Jake Peralta haricinde diğer tüm polislerin ise kendilerine has değişik huyları vardır. Dizi Jake Peralta ve meslektaşları arasında geçen komik ve ilginç olayları ele alır. Ayrıca Brooklyn 99 dizisi yayınlandığı yıl olan 2013’te 2 adet altın küre ödülünü kazanmıştır.


Community

2009 ve 2015 yılları arasında NBC kanalında yayınlanmış çok popüler bir Sitcom dizisi olan Community, diğer Sitcom dizilerinden biraz farklıdır. 7 farklı üniversite öğrencisinin hayatlarını anlatan bir dizi olan Community’de her bölüm farklı bir kurgu boyutuna taşınır.


Friends

1994 ve 2004 yılları arasında yayımlanan en iyi Sitcom dizilerinden biri olan Friends, tam 10 sezon boyunca NBC kanalında yayınlanmıştır. Dizi 6 üniversite öğrencisinin yaşamlarını eğlenceli şekilde izleyicilere aktarıyor. Birçok ödüle sahip dizi yıllar önce bitmesine rağmen milyonlarca hayrana sahiptir.


Rick and Morty

2013 yılında başlayan ve 4 sezon boyunca büyük hayranlıkla izlenen dizi olan Rick and Morty, bilim kurgu Sitcom dizisidir. Dizinin konusu, dahi bir büyükbaba olan Rick’in her yere torunu Morty’i dahil etmesi ile yaşanan eğlenceli ve ilginç olaylardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
1
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
1
Havalı
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
başarısız başarısız
1
başarısız
sevdim sevdim
1
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın