Hayvan Severler Buraya! Bu Filmler Tam Size Göre

İnsanların başrolde olduğu filmleri izlemeye hepimiz alışkınız. Bir de hayvanların başrolde olduğu filmler var, tıpkı gerçek hayatta da olduğu gibi.


0
1 Paylaşım

İnsanların başrolde olduğu filmleri izlemeye hepimiz alışkınız. Bir de hayvanların başrolde olduğu filmler var, tıpkı gerçek hayatta da olduğu gibi. Hayvan deyip geçmemek lazım, çoğu insandan daha duyarlı olabiliyorlar. Savaşta dostluk sebebi, yalnızlıkta yoldaş, bazen doktor yardımcısı, bazen arama kurtarma ekibi… Onlar hayatımızın birçok alanında bizimleler, türleri ne olursa olsun aynı dünyayı paylaşıyoruz. Çoğu gerçek hayattan esinlenerek çekilmiş bu filmlerle tanışmak için geç kalmayın. İyi seyirler…


1- Hachiko: A Dog’s Story

Gösterim Tarihi: 2009

İMDb: 8,1

Başroller:  Richard GereJoan AllenSarah Roemer

Profesör Wilson bir gün eve dönerken nadir bulunan Japon asıllı bir köpek bulur. Akita cinsi olan bu köpeği eve getirir fakat eşi çok karşı çıkar. Buna rağmen Hachiko kendini zaman içerisinde tüm aile üyelerine sevdirir. Sevdirmekle de kalmaz ailenin hatta kasabanın gözdesi haline gelir. Çünkü Wilson’u her sabah işe uğurlamaya istasyona kadar gider, o işten dönene kadar ise bekler. Japonya’da gerçekten Hachiko isminde yaşamış olan ve heykeli dikilen bu köpeğin filmi gerçek hayattan esinlenerek çekilmiş.


2- Storm Boy

Gösterim Tarihi: 17 Ocak 2019

İMDb: 6,9

Başroller: Finn Little, Jai Courtney, Geoffrey Rush

Yıllar sonra hissedarı olduğu şirketin bir işi için ailesinin yanına giden Michael torunu sayesinde tozlu sandıkları açmaya başlar. Torununun babasıyla olan halleri ona kendi çocukluğunu hatırlatır ve kendisini torunu Maddie’ye mucizevî çocukluğunu anlatırken bulur. Küçük yaşta babasıyla 90 Mil Plajı’nda yaşayan Michael, avcıların vurduğu pelikanlara bakmaya giderken üç küçük öksüz pelikan bulur. Onlara yardım etmek için eski aborjinlerden olan Fingerbone’dan destek alır. Artık babası, kendisi ve Fingerbone pelikanların ailesi olmuşlardır. Her karakteri ayrı bir kaybın hüznü içinde olsa da film yüzünüzde kocaman bir gülümseme bırakacak.


3- Bizim İçin Şampiyon

Gösterim Tarihi: 7 Aralık 1028

İMDb: 8,3

Başroller: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah

Efsanevi yarış atı Bold Pilot ve sahibi Halis Karataş ile eşi Begüm Karataş’ın hayatını anlatan bir biyografi filmidir. Jokey olmasını hiç istemeyen babasına rağmen atlarla arası çok iyi olan Halis Begüm’ün babasının yarışçı araması ile bu işe başlamış olur. Bold isimli atı ilk görüşte çok seven Halis onla bağlarını kuvvetlendirmek için çok uğraşır. Hassas ve çok özel bir at olan Boldi’yi zaman içinde tüm at severler tanır. Fakat Halis ve Boldi’nin yarışları kazanmaktan çok daha önemi bir hedefleri vardır. Umut olmak için şampiyonluğa koşmak istiyorlardır. Peki umut en çok kimin ihtiyacı?


4- Dolittle

Gösterim Tarihi: 18 Ocak 2020

İMDb: 5,6

Başroller: Robert Downey Jr.

İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineri Dr John Dolittle uzun bir süre kendini evine kapatmıştır. Kraliçenin hastalanması üzerine özel istek üzerine yeniden insan içine karışan Dolittle yardımcıları olan hayvanları ile beraber uzun bir maceraya çıkacaktır. Kendine özgü tedavi yöntemleri olan alışılmışın dışında olan bu doktorun öğrencisi olmak için can atan genç oğlan da gizlice bu macerada peşine takılır.


5- A Dog’s Purpose

Gösterim Tarihi: 27 Ocak 2017

İMDb: 7,2

Başroller: Josh GadDennis QuaidPeggy Lipton

İlk sahibi tarafından Bailey ismini alan minik köpek tekrardan doğduğu her an farklı bir sahiple karşılaşır. Karşılaştığı her sahibinde bir köpeğin amacının ne olduğunu, neden o insanla beraber olduğunu sorgular. Bir çocuğun oyun arkadaşı, bir polisin arama kurtarma ekibi, yalnız insanların dostu, kalabalık ailelerin çocuğu, bazen de sevilmeyen bir canlı olarak farklı hayat tarzlarını dener. Hepsinin sonunda kendisine her insana dair ortak bir amaç bulmuştur, bir köpeğin amacını…


6- War Horse

Gösterim Tarihi: 3 Şubat 2012

İMDb: 7,2                          

Başroller:  Jeremy IrvineEmily WatsonDavid Thewlis

İngiltere’nin köylerinden birinde kiralık çiftliği için saban atı arayan bir adamın çıtkırıldım bir attan büyülenip onu alması ile başlayan filmde, Albert isimli oğlu atı eğitir ve büyütür. 1. Dünya savaşının başladığı zamana denk geldiğinde maddi geçimsizlik sebebiyle sevilen at Joey bir yüzbaşı tarafından satın alınır. Yüzbaşı onu en az Albert kadar sever. Fakat Joey’in macerası daha yeni başlıyordur. Savaş boyunca İngiltere cephesinde başlayan yolculuğu Almanya cephesinde devam ederken sona doğru tekrar geri dönebilecek midir, Albert onu bulabilecek midir?


7- Fly Away Home

Gösterim Tarihi: 13 Eylül 1996

İMDb: 6,8

Başroller: Jeff DanielsAnna PaquinDana Delany 

Küçük Amy annesiyle birlikte Yeni Zelanda’da yaşamaktadır. Annesinin bir trafik kazası yüzünden vefatı üzerine Kanada’da yaşayan, sanatçı ve mucit olan babasının yanına taşınır. Kırsal bir bölgede yaşayan babası kızıyla anlaşabilmenin çeşitli yollarını ararken Amy terk edilmiş kaz yumurtaları bulur. Bulundukları bölgede sayıları neredeyse hiçe inen yaban kazlarının anneleri artık Amy olmuştur ve yaşamaya devam etmeleri için göç etmeyi öğrenmeleri gerektir. Amy ve babası onları evlerine götürmek için akla hayale gelmedik bir yol izleyecektir.


8- Mr. Popper’s Penguins

Gösterim Tarihi: 26 Ağustos 2011

İMDb: 6,0

Başroller: Jim CarreyCarla GuginoAngela Lansbury

Tom Popper eşinden ayrılmış, iki çocuklu, yalnız yaşayan, titiz, başarılı ve komik bir iş adamıdır. Maceracı karakteri yüzünden yıllarca ondan ayrı yaşayan babasının miras olarak bıraktığı penguenlerle evinde yaşamaya başlayan Tom’un iş hayatı ve aile hayatı baştan sona etkilenecektir. İşsiz kalmamak için satın alması gereken binayı penguenlerin varlığında nasıl alabilecektir, çocuklarıyla arası düzelecek midir, babası ona neden penguen gönderdi?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
3
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın