Marvel Uçtu! MCU’dan Beklenen 11 Yeni Yapım

Fakat biz burada haklarında en çok bilgi verilenleri ve yayın tarihleri yakın olanları sizler için derledik. Evren genişliyor, yeni kahramanlar ve doğal olarak yeni düşmanlar geliyor. Hazırsanız başlıyoruz. Bu yıl beklenen 11 Yeni Marvel Yapımı...


1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Kemerlerinizi bağlayın, uçuşa geçiyoruz, dedi Marvel. Endgame’de 2023 yılına ışınlanan MCU (Marvel Cinematic Universe) Spider-man’in ikinci filmi de çıktıktan sonra kafalarda binlerce soru işareti bıraktı. Beş yıllık arada neler oldu, Hulk’ın Blip’inden sonra neler oldu, geçmiş zaman çizgilerinde yaşananlar hiçbir soruna yol açmayacak mı, Kaptan Amerika taşları nasıl yerlerine götürdü, Thor zayıflayacak mı vs vs vs birçok soru var akıllarda. Burada bahsedeceğimiz 11 film dışında geleceği açıklanan birçok yapım var. Fakat biz burada haklarında en çok bilgi verilenleri ve yayın tarihleri yakın olanları sizler için derledik. Evren genişliyor, yeni kahramanlar ve doğal olarak yeni düşmanlar geliyor. Hazırsanız başlıyoruz. Bu yıl beklenen 11 Yeni Marvel Yapımı…

1- Black Widow

2020 yılı Mayıs ayında çıksa da gitsek diye dört gözle beklediğimiz ama pandemi yüzünden ertelendikçe ertelenen biricik MCU filmi, Black Widow. Hala daha gösterim tarihiyle ilgili kesin bir açıklama gelmedi. Diziler geldi, Natasha gelmedi. Filmin tam olarak hangi zaman dilimini anlatacağı bilinmese de bilinen iki kesinlik var. Filmin bir kısmında, Natasha ve Hawkeye’ın diyaloglarından öğrendiğimiz kadarıyla, mutlaka Budapeşte’ye gidileceğini biliyoruz. Ve bu film Natasha’nın nasıl Black Widow olduğunu, Shield’a nasıl katıldığını ve programdaki kızların nasıl eğitildiğini bizlere gösterecek.


2- Wanda Vision

Disney Plus’ta gösterime giren geçtiğimiz hafta dördüncü bölümü yayınlanan dizimiz tabii ki pandemi olmasaydı daha erken izlenebilecekti. Ve ilk MCU dizisi oldu. Endgame ve Spider-man 2’nin ardından MCU’daki olayların nasıl devam edeceğine dair çok kilit sahneler içeren dizi 9 bölümden oluşacak. Wanda’nın yaşadığı travmalar sonunda sitcom bir evrene sığınması çok büyük karışıklıklara yol açacak. 5 yıl boyunca kayıp olan insanların geri döndüklerinde yaşanan kargaşalara da yer verilecek olan dizi Doctor Strange’in çıkacak olan filmiyle de bağlantılı olacak.


3- The Falcon and The Winter Soldier

2020 bitmeden Disney Plus’ta yayınlanması beklenen ilk diziydi fakat o da pandemi kurbanı oldu. Endgame’in son sahnesinde gördüğümüz üzere yeni Kaptan Amerika Sam Wilson yani Falcon oldu. Bucky yani Kış Askeri de yardımcı oyuncu olarak dizide yerini alacak.


4- Loki

Endgame’de ölümünü gördükten sonra çoğu hayran bu Loki yine mi yaşıyor diye düşünmüş olabilir. Ama öyle değil. Yine Endgame’de zaman yolculuğu sırasında 2011 yılında iken Tesseract’ı alıp kaçan Loki geliyor bu sefer. Hangi zaman dilimlerinde, nasıl ve kimlerle mücadele edeceğini dört gözle bekliyoruz. Yine Disney Plus’ta yayınlanacak olan dizide film evrenini pek etkilemeyen daha çok farklı zaman çizgileri içinde sıkışan bir Loki göreceğiz. Acaba gelecekte olduğu gibi iyi birine dönüşecek mi yoksa fesatlık tanrısı olmaya devam mı edecek?


5- Spider-man 3

Filmin tam ismi açıklanmadı, fragmanı da yayınlanmadı, çekimleri başladı ve kendisi dört gözle beklenen filmler arasında. Çünkü Endgame’den sonra çıkan tek MCU yapımı oldu, Wandavision’a kadar tabii. Paralel evrenlere geçişin ardından Peter Parker da ifşa olduktan sonra bambaşka karmaşalara maruz kalan MCU bu filmde çok fazla şeyi değiştirecek. Geçmişteki iki Spider-man’in de bu filmde geri geleceklerini yani Spider-verse filmi olacağını hatta Deadpool’un bile gelebilme ihtimalini çoktan açıkladılar. Parker’ın Tony’den sonraki akıl hocasının Doctor Strange olacağını da öğrendik. Yani bu film kendisinden önceki ve sonraki birçok yapım ile bağlantılı olacak.


6- Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Thanos’un ardından oluşan çoklu evrenler ve Wanda’nın oluşturduğu karışıklıkların ardından, zaman taşı da ortalıkta yokken MCU’nun evrileceği nokta bu filmle devam edecek. Doctor Strange’in görevi çoklu evrenlerden gelebilecek tehditlere karşı savaşmak olacak. Dağılmış bir hale gelen Marvel evreni için temizlik ve toplama yapacak. Ayrıca filmin korku teması üzerine olacağı söyleniyor. Afişlerden gördüğümüz üzere Wanda yani Scarlett Witch de bu filmin çok önemli bir parçası olacak.


7- What İf?

Bu seri çizgi romanlarda “ya şöyle olsaydı, ya böyle olsaydı?” diye uydurulmuş bir serinin çizgi dizisi olacak. Mesela Thanos bir Avenger olsaydı veya Kaptan Amerika Peggy Carter olsaydı? Belki de gelecek yapımlar arasında en eğlencelisi bile olabilir, çıkınca göreceğiz. Çizgi dizi olsa bile her karakteri kendi oyuncuları seslendirecek. Hikâyeleri de çizgi romanlardan bilinen her şeyi gören Watcher karakteri anlatacak.


8- Hawkeye

Jeremmy Ranner MCU’ya bu diziyle devam ediyor ama yerine geçecek olan Hawkeye Kate Bishop’ı eğitmek için. Çizgi romanlarda Kate Ant-man’in kızı Casie ile Young Avenger’ın kurucusu oluyor. Bu dizi ve beklenen Ant-man 3 filmiyle genç süper kahramanlara geçileceğinin mesajı veriliyor.


9- Thor: Love and Thunder

Jane Fauster’ın yeni Thor olarak geleceği filmde Star Lord, Valkyrie de olacak. Geçtiğimiz haftalarda Matt Damon’ın oyuncu kadrosuna dâhil olduğu da duyuruldu fakat kim olarak gelecek bilmiyoruz. Thor ise hala şişko mu olacak, zayıflamış olarak mı gelecek bunu da henüz bilmiyoruz. Ama Marvel’ın film için verdiği asıl şok haber, Batman yani Christian Bale de oyuncu kadrosuna geliyor. Pandemi yüzünden gösterim tarihi ertelenen filmin henüz fragmanı da gelmiş değil.


10- Shang-Chi and The Legend Of The Ten Rings

Marvel’ın beklenen Uzak Doğu dövüş filmi. Direkt olarak Bruce Lee filmlerinden etkilenerek çekilmiş olan bu film fantastik boyutuyla tüm Marvel filmlerine bağlanacak. Çünkü doğrudan Iron Man 3 filmindeki Mandarin ve Ten Rings örgütlerini ele alacağı söylenmiş. Mandarin’in takmış olduğu on yüzüğün ayrı ayrı güçleri olduğu çizgi romanlardan biliniyor. Bu konu Iron Man’de işlenmedi ama bu filmde bizi çok maceralar bekliyor.


11- Eternals

Çekimleri aylar öncesinden bitmiş olsa da pandemi yüzünden bir yıl sonrasına ertelenen bir film daha olur kendileri. Kozmik varlıklara daha çok giriş yapacak olan film sayesinde MCU’da mutantlar konusu da daha fazla işlenmeye başlayacak. Thanos’un geldiği ırk hakkında sahneler de olacak. Filmin oyuncu kadrosu ise süper lig gibi desek yeridir. Angelina Jolie’den GOT’tan tanıdığımız Kit Harrington’a kadar birçok tanıdık sima olacak. Filmin fragmanının verilmesi ve tarihin belli olması için Black Widow filminin çıkması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
2
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
1
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
2
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın