Netflix Party Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Eş Zamanlı Film İzlemek İsteyenler İçin

Netflix, aynı hesaba farklı cihazlardan giriş imkanı sağlıyor fakat bu modu bu yöntem ile kullandırtmıyor. Yani Netflix Party özelliği kullanmak isteyen her kişinin ayrı ayrı Netflix hesaplarının olması gerekiyor.


0

Öncelikle Netflix Party modunu kullanacak kişilerin bir Netflix hesabı olmalıdır.
Netflix, aynı hesaba farklı cihazlardan giriş imkanı sağlıyor fakat bu modu bu yöntem ile kullandırtmıyor. Yani Netflix Party özelliği kullanmak isteyen her kişinin  ayrı ayrı  Netflix hesaplarının olması gerekiyor. Netflix Party özelliğini kullanabilmek için diğer husus ise  tüm kullanıcıların Netflix Party Chrome eklentisini indirmesi gerektiği.


NETFLİX PARTY NEDİR ?

Netflix Party yan yana olmadığımız insanlarla birlikte film izlememize yarayan bir eklentidir. Netflix üzerinden seçtiğimiz bir diziyi veya filmi sohbet ederek izlememizi sağlıyor. Böylece aslında yan yana olmasak da arkadaşlarımızla sosyalleşme imkanımız artıyor.


NETFLİX PARTY NASIL YAPILIR ?

Google Chrome üzerinden Netflix adresine giriliyor.
Uzantıyı indirmek için Google Chrome web mağazasında Chrome’a ​​Ekle ifadesine tıklanıyor ve Uzantı Ekle seçiliyor. Bu aşamadan sonra, araç çubuğunuzda Netflix Party simgesini görüyorsunuz. İzlemek istediğiniz Netflix içeriğine tıklanıyor. Griden kırmızıya dönen Netflix Party simgesine tıklanıyor ve Partiyi başlat seçiliyor. İçerik sahibi olarak, videoyu duraklatmak ve oynatmak için tek denetleyici olma seçeneğini belirleyebilir veya herhangi birinin kontrolü ele geçirmesine izin verebiliyorsunuz.
 URL açılır ve  kutudan kopyalanır. Gruba davet etmek istediğiniz herkese gönderilir. Bu aşamaların sonunda arkadaşlarınızla sohbet ederek film izlemeye başlayabilirsiniz.NETFLİX PARTY KAÇ KİŞİ İLE İZLENEBİLİR ?

Netflix, Netflix Party özelliğini  kişi sınırlaması ile karşımıza çıkarmıyor. Bazı kişiler bu rakamın 500,000 kişi olduğunu söylüyorken, bazıları ise 5,000,000 ya da 10,000,000 milyon gibi sayılardan bahsediyor fakat Netflix, net bir kişi sayısı karşımıza çıkartmıyor.


NETFLİX PARTY ÜCRETLİ Mİ ?

Netflix Party kullanmak isteyen herkesin eklentiyi indirip yüklemeleri gerekiyor. Netflix Party bir ücret talebinde bulunmuyor. 


NETFLİX PARTY GÖRÜNTÜLÜ MÜ ?

Netflix Party, sohbet esnasında görüntülü konuşma imkanı sunmuyor fakat ,eğer mesajlaşarak sohbet yetmez, ben filmi izlerken görüntülü konuşmak isterim diyenlerdenseniz Chrome bunun için de farklı eklentiler sunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
0
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın