Netflix’in En İyi 5 Korku Filmi

Pandemi döneminde evde izleyecek film arayanlar için korku filmi tutkunlarına Netflix'te yayınlanan 5 korku filmi tavsiyesini sizler için sıraladık.


0

Pandemi döneminde evde izleyecek film arayanlar için korku filmi tutkunlarına Netflix’te yayınlanan 5 korku filmi tavsiyesini sizler için sıraladık. İşte Netflix’in en iyi 5 korku ve gerilim filmi…

1-Paranormal Araştırma

Netflix’in en korkunç filmlerinden olan Paranormal Araştırma filmi gizemli bir varlığın bir genci ele geçirmesini konu ediniyor. Bir ruh çağırma seansı sırasında kendisine bir varlığın musallat olmasıyla garip davranışlar sergilemeye başlayan genç izleyiciyi korkutmayı son derece iyi başarıyor. Genç adamın ailesi evlatlarının normal davranışlar sergilemediğini fark edince bu konuda yardım alabilmek için bir araştırmacı buluyorlar. Araştırmacı ise yaşlı çiftin oğullarına yardım edebilmek için birtakım yöntemler deniyor. Filmin genellikle el kameraları ve sabit ev kameralarıyla çekilmiş olması ise filme ayrı bir korkunçluk katmakta.


2-Ruhlar Bölgesi 1-2-3-4

Ruhlar bölgesi seri olarak Netflix’in en kaliteli korku filmlerinden birkaçıdır. Serinin her filmi birbiriyle bağlantılı olması izlerken izleyiciyi şaşırtmakta ve memnun etmektedir. Seriye ilk defa başlayacaklar için ilk film bir çocuğun astral seyahatte mahsur kalmasını konu alıyor. Çocuğun anne ve babası ilk önce ne olduğunu anlamasa da sonra bir medyumun aracılığıyla çocuklarının niye komada olduğunu anlıyor ve onu kurtarmaya çalışıyorlar.


3-Şeytan

Şeytan filmi konu olarak diğer korku filmlerinden farkı bir temayı işlemekte ve bu yüzden de izleyiciyi farklı bir korku deneyimi yaşatmakta olan bir filmdir. Filmin konusu temel olarak bir gökdelenin içinde asansörde kalan bir grup insanın gizemli bir şekilde tek tek ölmelerini anlatmaktadır. Asansördeki insanlardan birisi şeytandır ve diğer insanları birer birer öldürmektedir.


4-ELI

Netflix’in kendi yapımlarından olan ELI filmi hem kurgusal hem de konu olarak farklı bir deneyim yaşatmakta ve izleyicileri filmin sonunda şaşırtmaktadır. Film izleyenleri tarafından genellikle beğenilmiş ve önerilmiştir.

Filmin konusu ise bir çocuğun havaya alerjisi vardır ve ailesi onu sürekli korumalı bir ortamda tutmak zorundadır. Aile bir gün oğullarını tedavi ettirmek için bir kuruma giderler. Ancak ELI burada yanlış giden bir şeyler olduğunu anlar ve birtakım olaylar yaşanır. Film her dakika temposunu artırarak son derece şaşırtıcı bir sonla biter.


5-Nefesini Tut

Hem korku hem gerilim dalında başarılı bir film olan Nefesini Tut filmi izleyiciye soluksuz anlar vaat ediyor. Bir grup gencin kör bir savaş gazisi bir adamın evini soymaya niyetlenmesiyle başlayan film her geçen dakika temposunu yükseltiyor.

Gençler savaş gazisi adamın evine girdiklerinden itibaren işler ters gitmeye başlıyor ve savaş gazisi adam kör olmasına rağmen gençlere zor anlar yaşatıyor. Aksiyon, gerilim, korku dalında başarılı bir film olan Nefesini Tut filmi iyi vakit geçirmenizi sağlayacak olan filmlerden bir tanesidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
0
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın