Son Zamanlarda Adından Söz Ettiren Netflix Dizileri

etflix dizileri yeni çıkan ve hızla büyüyen diğer dizi - film platformlarına rağmen hala popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Netflix çıkarmış olduğu her dizi ve filmin reklamını oldukça iyi yürütüyor.


0

Netflix dizileri yeni çıkan ve hızla büyüyen diğer dizi – film platformlarına rağmen hala popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Netflix çıkarmış olduğu her dizi ve filmin reklamını oldukça iyi yürütüyor. Bu sayede de ilgiyi sürekli kendisine çekmeyi başarıyor. Netflix, sevilen oyuncuları, popüler kitap serilerini ekrana taşımakta son derece başarı sağladığı için de eleştirmenlerden tam puan alıyor. Efsane Netflix dizileri arasına her geçen gün bir yenisini ekleyen Netflix son döneme damgasını vuran pek çok yeni içerik yayınladı.


1 – Fate: Winx Saga

2021 yılının ilk ayında yayınlanan Fate Winx Saga dizisi aslında pek çok kişinin aşina olduğu Nickelodeon kanalında yayınlanan Winx Club animasyonunun dizi uyarlamasıdır. Günümüzde birçok gencin çocukluğuna damga vurmuş olan bu animasyonun dizi uyarlaması oldukça ses getirdi. Dizi ana hikâyeye bağlı kalsa da animasyon versiyonu ile arasında bazı farklılıklar da bulunuyor. 6 bölümden oluşan ilk sezonu yayınlanan dizi, 2. Sezon onayını da aldı. Fantastik ve doğaüstü türündeki bu dizi animasyonun hayranlarından tam puan aldı. Kısa sürede popülerleşen dizi ilgi görmeye devam ediyor.


2– Barbarians

2020’nin ikinci yarısında yayınlanan 6 bölümden oluşan Barbarians Alman yapımı bir dönem dizisi. Roma İmparatorluğunu ve Germenleri ele alan dizi tarihi, savaş ve ortaçağ türlerindeki dizileri sevenler için son derece iyi bir seçenek. Netflix’in Alman dizileri hafızalara kazınan ve artık efsaneleşen Dark dizisi ile kendilerini kanıtlamışlardı. Başrollerinde Gaetano Aronica, Bence Ferenczi ve Jeanne Goursaud gibi ünlü isimlerin yer aldığı dizi kostümleri ve iyi işlenmiş kurgusal hikâyeleri ile dikkat çekiyor. Barbarians sürükleyici Netflix dizileri arasında yer alan tek oturuşta bitirebileceğiniz akıcı bir dizi.


3 – Lupin

Lupin, 2021 başlarında yayınlanan gizem, gerilim türündeki bir Fransız Netflix yapımıdır. Dizinin en büyük ilham kaynağı Fransız yazar Maurice Leblanc tarafından yaratılan Arsène Lupin adlı kurgusal karakterin maceralarıdır. İlk sezonu 5 bölümden oluşan dizi son zamanlarda yayınlanan diziler arasında büyük ses getirdi. Aslen Senegalli göçmen bir ailenin ırkçılık ve çeşitli durumlarla karşı karşıya kalmasını ve bununla birlikte doğan intikamı ele almaktadır. Ayrıca dizinin başrolünde yer alan Omar Sy, oyunculuğuyla pek çok övgü toplamıştır. 2. Sezon onayını alan dizi sevenleri tarafından daha şimdiden merakla bekleniyor.


4 – Bridgerton

Ünlü yazar Julia Quinn’in aynı isimdeki 8 kitaplık eserinden uyarlanan dizi 2020 yılının sonlarında çıktı. Pek çok farklı dile çevrilen bu kitap serisi 19. Yüzyılda yaşan İngiltere’nin sosyete ailelerinden Bridgerton ailesini konu alıyor. Kitapların her birinde farklı bir Bridgerton kardeşi konu alınıyor. Dizinin ilk sezonu da ilk kitaptaki karaktere yoğunlaşmış. İlk sezonun yayınlanmasının ardından pek çok kişi diziye “19. Yüzyılın Gossip Girl”ü olarak adlandırdı.

Dizi gerçekten de hem aşk hem gizem konusunda oldukça iddialı. Çok kısa sürede hem serinin hayranları hem de dizi eleştirmenlerinden tam not almayı başardı. 8 bölümden oluşan ilk sezonun başrollerini Jonathan Bailey, Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page gibi başarılı oyuncular paylaşıyor. Dizinin yayınlanmasının ardından çok uzun süre geçmeden Netflix’in en çok izlenen dizisi unvanını almayı başaran dizi büyük bir başarı elde etmiş oldu. Netflix doğaüstü dizileri aksine sadeliği ve konusu ile herkesin seveceği yapımlardan biri olmuştur.


5 – En İyi Türk Netflix Dizileri Arasına Yerleşen Bir Başkadır

Bir Başkadır, 2020 yılının Kasım ayında yayınlanan Türk yapımı bir Netflix içeriği. Berkun Oya tarafından yazılıp yönetilen dizi Türkiye’de büyük bir ses getirdi. Sosyal medyada uzun süre gündemde kalan dizi pek çok övgü aldı. Dizinin konusu birbirlerinden çok farklı yaşamlar süren kişilerin yollarının birbirleriyle kesişmesi ve yaşanıla olaylar anlatılıyor. Türkiye’nin çeşitliliğini, insan profilini çok dikkatli ve başarılı bir şekilde ele alan dizi pek çok eleştirmen tarafından Netflix’in en iyi Türk yapımı ilan edildi. Netflix Türk dizileri arasında Bir Başkadır çıkar çıkmaz sevildi.

Dizinin oyuncu kadrosu da oldukça özenle seçilmiş. Başrollerde Öykü Karayel, Funda Eryiğit, Fatih Artman, Defne Kayalar, Alican Yücesoy ve daha pek çok başarılı oyuncular yer alıyor. Gerçekçi ve bir o kadar çarpıcı oyunculuklar ön plana çıkarak herkesin dikkatini çekti. Henüz 2. Sezon hakkında açıklaması olmayan dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmakta. Netflix dizileri içerisinde en özgün şekilde Türkiye’yi temsil eden bu yapım hala övgü ve ilgiyi üzerinde tutuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
2
eğlenceli
vay be vay be
1
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
0
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın