The Office(US) Hakkında Bilinmeyenler

Amazon Prime’ın ülkemizde yayın hayatına başlamasıyla popülerliğini arttıran The Office dizisi şüphesiz sitcom türünün en başarılı örnekleri arasında yer alıyor.


0

Amazon Prime’ın ülkemizde yayın hayatına başlamasıyla popülerliğini arttıran The Office dizisi şüphesiz sitcom türünün en başarılı örnekleri arasında yer alıyor. Peki bu dizi hakkında yeteri kadar bilgiye sahip miyiz? Gelin The Office hakkında bilinmeyenlere bakalım! Unutmadan, içerik spoiler içermektedir.


Pam’in Yüzüğü

Pam Beesly karakterine hayat veren Jenna Fischer, dizide Jim’in ona evlenme teklifi ederken verdiği yüzüğü hala taktığını ve anı olarak sakladığını açıkladı. Yüzüğün maddi değerininse 5.000 dolar olduğu bilgisi de söylentiler arasında.


Şirketin Deposu

Dizide amacı kağıt depolamak olan ama basketbol maçlarından tutun işten kaytarmak için hatta sevgili ile fingirdemek için bile kullanılan meşhur depo, gerçekten de ofisin altında yer alıyormuş. Diğer yapımlarda olduğu gibi başka bir binada değilmiş.


Angela ve Kedi Anneliği

Angela karakterine hayat veren Angela Kinsey (evet dizide çoğu karakter kendi ismiyle oynamış), aslında Pam karakteri için seçmelere katılmış. Ancak yapımcılar Angela’yı gerçek hayatta da 2 kedi annesi olduğu için dizide canlandırdığı karaktere daha uygun görmüşler. Yani adeta kendini oynamış diyebiliriz.


Creed’in Blog Sayfası

“Evet, bloğumda da yazdım.” Creed Bratton’ın bu repliği söylediği sahneye gülmeyen yoktur. İnternette blog yazdığını zannederken aslında bir Word dosyasına düşüncelerini yazan Creed’in blog sayfası aslında gerçek. Tüm kayıtlar durmasa da işte www.creedthoughts.gov.www\creedthoughts sitesinden yazılara ulaşabilirsiniz.


The Office Senaristleri

Diziyi bu kadar komik yapan unsurlardan biri de yazılan diyalogların kalitesinden kaynaklanıyor. Çünkü senaryo ekibinde bizzat oyuncuların kendisi de bulunuyor. Ryan karakterine hayat veren B.J. Novak, Michael Scott’ı canlandıran Steve Carell ve hayattan bezmiş insan kaynakları sorumlusu Toby karakterine hayat veren Paul Lieberstein bunlardan sadece bazıları.


Dizi İptal Edilebilirdi

Dizi, o zamanlar yayınlandığı kanal olan NBC tarafından iptal edilmek istenmiş. Dizinin ilk sezonunu başarılı bulmayan kanal, diziyi iptal etmeyi gerçekten düşünse de Steve Carrel’in o sıralarda vizyona giren “The 40 Year Old Virgin” filmi büyük başarı elde edince diziye bir şans daha verilmiş. Sonrasını herkes biliyor. The Office, 9 sezon devam eden ve efsaneler arasına ismini yazdıran bir dizi oluyor.


Dizinin İntrosu

Jenerik müziğinin girmesiyle akan o görüntüler, Scranton şehrinin farklı farklı noktaları… İşte o görüntüler Jim karakterine hayat veren John Krasinski ve arkadaşı tarafından çekilmiş.


Önceden Tanışıyorlardı

Ryan karakterlerine hayat veren B.J. Novak ve Jim’ i canladıran John Krasinski aynı lisede okumuşlar ve aynı dönemde mezun olmuşlar. Hatta Kevin karakterini canlandıran Brian Baumgartner ile Andy’i canlandıran Ed Helms aynı liseden arkadaşmış.


Oscar Aslında Gay Değil

Ofisin muhasebecisi Oscar, alında gay değilmiş. Ancak Oscar Nuñez’in okuma provalarına sürekli pembe giyerek gelmesinden dolayı senaristler karakteri eşcinsel yapmaya karar vermişler.


Kendi İsimleriyle

Dizide birçok kişi kendi ismiyle oynamış. Angela, Phyllis, Oscar karakterlerine hayat veren isimler gerçek hayatta da bu isimleri kullanıyorlar. Ama aralarında Creed Bratton adı ve soyadı aynı olan tek kişi. Hatta Creed, kendi ismiyle oynamak için yapımcılardan sürekli ricada bulunmuş. Yapımcılar da onu kırmamış.


“9,986,000 minutes” Habersiz Söylenmiş

Michael Scott’ı canlandıran Steve Carell diziden ayrılacağı sırada tüm ofis ekibi “9,986,000 minutes” şarkısını söylerken Michael’ın ağlamasının doğallığı hepimizi şaşırtmıştı. Bunun sebebi ise oyuncunun bundan haberi dahi olmamasıydı. Dizinin tüm oyuncuları Steve Carell’a bu şekilde veda etmek istemişler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
1
eğlenceli
vay be vay be
1
vay be
Havalı Havalı
4
Havalı
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
4
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın