Türk Yayın Platformları Karşılaştırılması

Türk yayın platformları her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bu alanda kendisini gösteren ve birçok insan tarafından beğeni toplayan platformlar mevcuttur. Bu platformlar üzerinden izleyiciler istediğini izleme şansına sahiptir.


0
3 Paylaşım

Günümüzde dijital içerikler kendisini sıkça gösteriyor. Özellikle insanların izlemekten zevk duyacağı filmler, belgeseller, diziler ve eğlenceli içeriklere kolay ulaşabilmesi açısından Türk yayın platformları kendisini gösterdi. Son zamanlarda ortaya çıkan Exxen gibi birçok yayın platformu sıkça konuşuldu. Türkiye’de bir süre önce ilk dijital diziler, filmler ve içerikler konuşulurken günümüzde geldiğimiz noktada artık bu durum sıradan bir hal almaya başladı. Türk yayın platformları her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bu alanda kendisini gösteren ve birçok insan tarafından beğeni toplayan platformlar mevcuttur. Bu platformlar üzerinden izleyiciler istediğini izleme şansına sahiptir.

Blutv

Blutv yayın platformu bir süredir Türkiye’de hizmet vermektedir. İçerisine zengin Türk yapımı içerikleri barındıran bu platform bilinen bir yerdir. Blutv platformuna üyelikler ücretlidir. Aylık üyelik için kişilerin 22.90 TL ödemesi gerekmektedir. Yıllık üyelik ise 154.80 TL olarak belirlenmiştir. Bazı dönemlerde indirimler devreye girebilmektedir. Blutv yayın platformunun içerisinde 10.000 saatten fazla içerik mevcuttur. Bu kadar zengin içeriğe sahip olan bir platformda bütün içerikleri izlemeye insan ömrü yetmez. Blutv içerisinde çok ses getiren yapımlar mevcuttur. Örnek olarak Yarım Kalan Aşklar, Alef, Masum ve Aynen Aynen gibi eğlenceli içerikler yer almaktadır. Her geçen Türk yapımların çoğaldığı platformda oldukça beğenilen içerikler yer almaktadır. Blutv platformu özellikle içerisinde bulunan Sıfır Bir dizisiyle kendi adını duyurmuş ve Türk yapımlara verdiği değeri herkese göstermiştir.  Blutv platformunda aynı zamanda canlı TV izleyebileceğiniz özel bir alan yer almaktadır.


Exxen

Exxen 2021 yılının ilk gününde yayın platformu olarak herkesle buluştu. İlk çıkan platform ilk zamanlarda eleştirilere maruz kalsa da içerisinde barındırdığı içeriklerle adından sıkça söz ettirdi. Acun Ilıcalı bu alanda bir girişimcilik örneği göstererek beğenilen içerikleri platforma taşıdı. Aynı zamanda daha yeni olan bir oluşum olduğu için içeriklerin zamanla daha zengin hale geleceği belirtilmiştir. İlk çıktığı anda içerdiği içeriklerle ilk zamanlarında 500.000 üyeye ulaşmayı başardı. Platformda iki çeşit üyelik bulunuyor. Reklamsız ve reklamlı üyelik. Reklamsız üyelik paketi 19.90 olarak belirlenmiş. 9.90 TL ise reklamlı haliyle içeriklere ulaşmanız için uygun görülen ücrettir. Platform içerisinde yer alan içeriklerden bazıları;

 • Öğrenci Evi
 • Sihirli Annem
 • Konuşanlar
 • Gibi
 • Yetiş Zeynep
 • Sansürsüz Tolgshow
 • Şeref Bey

Gibi içerikler mevcuttur.


Gain Medya

2021 yılında yeni gördüğümüz Türk yayın platformlarından birisi Gain medyadır. Gain medya özellikle ücretsiz olmasıyla dikkat çeken bir yerdir. Android ve iOS uygulamasıyla kullanıcıların karşısına çıktı. Gain medya diğer platformlardan içerik konusunda ayrılıyor. Daha niş ve farklı içeriklerin yer alacağı bir platformdur. Böyle bir yer arıyorsanız en iyi adres Gain medya olabilir. Gain Medya içerisinde ses getirecek orijinal içerikler yer alacak. İçerisinde olan programlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Vedat Milor ile En İyisi
 • Ahmet Mümtaz Taylan’la İstanbul Hesabı
 • On Bin Adım
 • Terapist
 • MFÖ Belgeseli
 • Bir Şifa Bağımlısının İtirafları

Gibi içerikleriyle ön plana çıkmaktadır. Gain medya platformu kendisini kısa içeriklerin ve farklı içeriklerin olduğu bir platform olarak tanımlamaktadır. İçerisinde spor, müzik, eğlence programlarının yanı sıra kısa filmler ve mini belgeseller olacaktır. Aynı zamanda geniş bir canlı yayın akışını platform içerisinde bulmak mümkündür. Bu platforma giriş yapmak için kendi resmi internet sitesi adresini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi cihazınıza Gain medyayı yükleyebilirsiniz. Henüz yeni bir oluşum olduğu için içeriklerin sürekli olarak güncelleneceği kesindir.


Puhu Tv

Puhu TV, Doğuş Holding çatısı altında kurulan bir yayın platformudur. İnternet üzerinden hizmetlerini verir ve birçok kişi bu platformda içerikleri kullanmaktadır. Bilgisayar üzerinden, tablet, televizyon ve akıllı telefonlar üzerinden puhuya girmek mümkündür. Puhu TV içerisinde zengin içerikleri barındırır. Platformda çok değerli içerikler yer almaktadır. Filmler, diziler ve daha birçok içeriğe ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yayın platformunun ücretsiz olması en sevilen yanlarından birisidir. Puhu TV ilk çıktığı zamanlarda ilk olarak adının duyulması Fi dizisi sayesinde oldu. Fi dizisi Türkiye’nin ilk dijital dizisi olarak tanıtıldıktan sonra insanlar bu platforma giriş yapmaya başladı. Bununla birlikte birçok içerik Puhu TV içerisinde olmaya başladı. Platform içerisinde yer alan içerikler şunlardır;

 • Şahsiyet
 • Dip
 • Fi
 • Ben de Özledim
 • Klavye Delikanlıları
 • Ufak Tefek Cinayetler
 • İşler Güçler
 • Çukur
 • Çarpışma

Gibi içerikler yer almaktadır. Özellikle Puhu TV içerisinde bulunan ve en çok izlenen dizilerden birisi Şahsiyet dizisidir. Şahsiyet dizisinde rol alan Haluk Bilginer “Agah Beyoğlu” rolüyle 47. Uluslararası Emmy Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu seçilmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
3 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
vay be vay be
0
vay be
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
başarısız başarısız
0
başarısız
sevdim sevdim
2
sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın